Droga do Wnętrza - Pomoc psychologiczna i duchowa
22 lutego 2021

Symfonia na dwie ręce - cz. I

Pomysł na "Drogę do wnętrza" rodził się latami. Inspiracją do tych poszukiwań i osobistego rozwoju duchowego i psychologicznego był wykład mojego profesora Benito Goya OCD w czasie rzymskich studiów na Papieskim Instytucie Duchowości "Teresianum". Nosił on tytuł "Psychologia i życie duchowe". Chodzi o spotkanie dwóch płaszczyzn naszego życia, które często stoją wobec siebie z pewną dozą bezradności, nieufności, a nawet wrogości. Wynika ona z jednej strony ze skomplikowanej złożoności naszej duchowo-cielesnej egzystencji, której nie można ująć jedynie w biało-czarnych kolorach, czy redukować do systemu O-1. Z drugiej strony ten konflikt dotyka braku właściwego zrozumienia i nierzadko doświadczenia w przeżywanych trudnościach na styku spotkania płaszczyzny psychologicznej i duchowej.

 

Powróćmy na chwilę do sprawy samego wykładu "Psychologia i życie duchowe". Najciekawszy był jego podtytuł, który brzmiał: "Symfonia na dwie ręce". Benito Goya OCD napisał na ten temat  również ciekawą książkę: "Psicologia e vita spirituale. Sinfonia a due mani". Wyraża ona to, czym pragnie stać się inicjatywa powstania punktu konsultacyjnego pomocy psychologicznej i duchowej.

 

Kilka lat temu zacząłem tłumaczyć tekst tej książki. Zamierzam do tego powrócić i podzielić się z Wami jej treścią. Choć zawiera trochę języka naukowego, sądzę, że każdy z Was na pewno znajdzie w niej dla siebie wiele cennych inspiracji. Co jakiś czas będę zamieszczał jej fragmenty jako streszczenie najważniejszych treści. Poniżej znajdziecie wprowadzenie do tej książki oraz spis treści. Trzeba jedynie pobrać plik pdf, klikając w podany link. Zapraszam do lektury. 

 

 

 

Psychologia i życie duchowe

Wprowadzenie

 

 

Droga do Wnętrza - Pomoc psychologiczna i duchowa - Dariusz Wołczecki

 

Droga do Wnętrza - Pomoc psychologiczna i duchowa - Dariusz Wołczecki

DROGA DO

WNĘTRZA

Punkt konsultacyjny

pomoc psychologiczna i duchowa

Created by Darioplus